Εορτασμός της 25ης Μαρτίου

Μουσικο-χορευτική θεατρική παράσταση: «Απ? το κρυφό ? στο κουφό σχολειό», από το «Νέων Θέατρο» της Νεανικής Σκηνής, και Θεατρικά Μονόπρακτα.

Στο πλαίσιο της ημέρας εορτασμού της 25ης Μαρτίου οι υπεύθυνες καθηγήτριες Γοδοσίδου Κωνσταντινιά και Παπαζαφειρίου Παραγιώτα ετοίμασαν με τους μαθητές του σχολείου από όλες τις τάξεις μια μουσικό-χορευτική θεατρική παράσταση. Αποτελούνταν από τα εξής:

1. Άραγε, πόσο δύσκολο είναι να ανεβάσεις μία θεατρική παράσταση με

θέμα την 25η Μαρτίου; Τι δυσκολίες έχει να αντιμετωπίσει η δασκάλα;

«ΤΟ ΣΚΕΤΣ», του Θοδωρή Παπαϊωάννου.

2. Θεατρικό Σκετς: «ΑΠ? ΤΟ ΚΡΥΦΟ? ΣΤΟ ΚΟΥΦΟ ΣΧΟΛΕΙΟ», από τη σειρά των βιβλίων “Νέων Θέατρον” των εκδόσεων “Νεανική Σκηνή”. Στο θεατρικό προστέθηκε ένα κείμενο που αφορά στους νέους της εποχής μας, το οποίο έγραψε η καθηγήτρια Γοδοσίδου Κωνσταντινιά.

3. Θεατρικό μονόπρακτο: «ΤΑ ΣΟΥΛΙΩΤΟΠΟΥΛΑ»

4. Θεατρικό μονόπρακτο: «ΜΑΝΤΩ ΜΑΥΡΟΓΕΝΟΥΣ»

5. Θεατρικό μονόπρακτο: «ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΤΙΣΣΕΣ».

Τις χορογραφίες ετοίμασε η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής Μαρίνα Καραμάνου, ενώ η καθηγήτρια Θεοδωρίδου Μαρίνα συνόδευσε τη χορωδία με το ακορντεόν.

DSC03170cIMG_7831c IMG_8070c DSC03153c DSC03151c  IMG_7856c IMG_8147c IMG_8141c IMG_8107c

Δημοσιεύθηκε στην Γιορτές. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.