Επιμορφωτική συνάντηση φιλολόγων ZEΠ

Με μεγάλη χαρά η διευθύντρια κ. Ματσούδη Ζ. και οι εκπαιδευτικοί του Γ/σιου Σμίνθης, υποδέχτηκαν στο σχολείο τους, την Τετάρτη, 20-3-24 τους συναδέλφους/ ισσες των τμημάτων του ΖΕΠ και αντάλλαξαν σκέψεις και προβληματισμούς σε ζητήματα διδακτικών πρακτικών και οργάνωσης των Τάξεων Υποδοχής.

Η επιμορφωτική αυτή συνάντηση πραγματοποιήθηκε με τη συμμετοχή και την υποστήριξη της Συμβούλου Παιδαγωγικής Ευθύνης κ. Ζήκα Βάγιας, η οποία παρουσίασε τις δύο δειγματικές διδασκαλίες που υλοποιήθηκαν στο σχολείο, στο μάθημα της Ιλιάδας για τη Β΄ Γυμνασίου και στο μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών για τη Γ΄ Γυμνασίου.

Τους ευχαριστούμε όλους θερμά για τη συμμετοχή τους και ιδιαίτερα την κ. Ζήκα Β. που εμψυχώνει πάντα τις πρωτοβουλίες του σχολείου και ευχόμαστε να είναι συχνότερες τέτοιες εποικοδομητικές συναντήσεις!!

Φύλλο εργασίας Ιλιάδας Β Γυμνασίου

Φύλλο εργασίας Αρχαίων Ελληνικών Γ γυμνασίου

Φύλλο αξιολόγησης

Δημοσιεύθηκε στην Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.