Κινητικότητα ERASMUS+ στην Πολωνία

Το Γυμνάσιο Σμίνθης συμμετέχει στο πρόγραμμα ERASMUS+ με τίτλο “The Sun and the Blue” και ταξιδεύει. Πρώτη στάση των μαθητών του Γυμνασίου Σμίνθης ήταν η Πολωνία, και συγκεκριμένα το χωριό Stolpie, κοντά στην πόλη Chelm. Το θέμα της κινητικότητας ήταν η φωτογραφία και η επεξεργασία της. Οι μαθητές παρακολούθησαν σεμινάρια στο σχολείο Szko?a Podstawowa im. Marii Sk?odowskiej-Curie w Sto?piu αλλά και επισκέφτηκαν πολλές εκθέσεις φωτογραφίας στην περιοχή. Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγήτριες Σωτηρία Χατζηκωνσταντίνου και Κυριακή Χαβατζανίδου. Οι εντυπώσεις των μαθητών ήταν εξαιρετικά θετικές τόσο από το σχολείο και τη συνεργασία με τους μαθητές των άλλων χωρών αλλά και από την φιλοξενία των οικογενειών και μπορείτε να τις παρακολουθήσετε σε αυτό το σύντομο βίντεο.

Δημοσιεύθηκε στην Erasmus+, Εκδρομές, Λειτουργία Σχολείου και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.