Φιλοζωία και εθελοντισμός

Όταν το σχολείο σου βρίσκεται μέσα σε ένα τόσο όμορφο φυσικό περιβάλλον, δεν μπορεί παρά να αγαπήσεις όλα όσα υπάρχουν σε αυτό!

Μαθητές και εκπαιδευτικοί παρακολουθήσαμε σήμερα, Πανελλήνια Σχολική Ημέρα Φιλοζωίας, με ευαισθησία και ενδιαφέρον όσα μας παρουσίασε η κτηνίατρος του Δ. Μύκης για τις ανάγκες των ζώων και τη φροντίδα τους. Το σχολείο μας στα πλαίσια και του εκπαιδευτικού ομίλου εθελοντισμού δραστηριοποιείται έντονα με συντονίστρια τη Νίκη Καλαιτζογλου στην προστασία των αδέσποτων.Το καθημερινό πότισμα, τάισμα, οι εμβολιασμοί, οι στειρώσεις είναι μερικές από τις δράσεις του . Επωφελούμενο το δίκτυο συνεργασίας με τον Δήμο Μύκης, αναλαμβάνει ενεργό ρόλο. Ευχαριστούμε θερμά τους εκπροσώπους του Δ. Μύκης, τον αντιδήμαρχο, την κτηνίατρο και την κοινωνική λειτουργό, για την προσφορά του και την ανταπόκριση του στις ανησυχίες μας.

Δημοσιεύθηκε στην Χωρίς κατηγορία. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.