1Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Στις 3-10-23 , ημέρα Τρίτη, ύστερα από πρόσκληση της διευθύντριας, πραγματοποιήθηκε η πρώτη δια ζώσης συνάντηση του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων με τη Διευθύντρια και τον Σύλλογο των Διδασκόντων.

Θέματα της συνάντησης ήταν:

α) η επικαιροποίηση του Εσωτερικού Κανονισμού Λειτουργίας του σχολείου,

β) η ενημέρωση των γονέων από τους διδάσκοντες κατά τάξη σχετικά με τα διδασκόμενα μαθήματα και τις υποχρεώσεις των μαθητών,

γ) ο χρονοπρογραμματισμός για τις περαιτέρω συναντήσεις και

δ) η θεματολογία των συναντήσεων όπως προέκυψε από τις ανάγκες και τους προβληματισμούς των γονέων.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΚΑΝ ΤΡΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑΤΑ:

Α. Εξοικείωση των γονέων με την ιστοσελίδα του σχολείου

Β. Εξοικείωση με ψηφιακές δεξιότητες για την διαχείριση ηλεκτρονικών εγγράφων μέσω gov

Γ. Διαχείριση συμπεριφορών εφηβείας με τη συμμετοχή του φορέα «ΕΚΦΡΑΣΗ»

Οι γονείς ενημερώθηκαν, επίσης, για τη σύσταση και τη λειτουργία των δύο εκπαιδευτικών ομίλων που θα λειτουργήσουν στο σχολείο την τρέχουσα σχολική χρονιά.

Δημοσιεύθηκε στην ΓΟΝΕΙΣ/ΚΗΔΕΜΟΝΕΣ, Ενημέρωση γονέων. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.