εορτασμοσ επετειου 28ησ οκτωβριου

Η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στο χώρο εκδηλώσεων του Γυμνασίου Σμίνθης. Αρχικά διαβάστηκε το πρακτικό και έγινε ο ορισμός του σημαιοφόρου και των παραστατών, καθώς και η απονομή των αριστείων και βραβείων προόδου στους μαθητές από την Διευθύντρια του σχολείου, κυρία Ματσούδη. Στη συνέχεια έγινε εκτεταμένη αναφορά στην Ελληνική σημαία από την σημαιοφόρο του σχολείου και οπτικοακουστική παρουσίαση του χρονικού του έπους του 40. Ακούστηκαν τραγούδια από τη χορωδία και κατόπιν οι μαθητές έλυσαν σταυρόλεξο με θέμα την 28η Οκτωβρίου για να ελέγξουν τις γνώσεις που απέκτησαν από την παρουσίαση του χρονικού. Επίσης συναρμολογήθηκε σχετική σπαζοκεφαλιά (παζλ), από τους μαθητές, με εικόνες από το έπος του 40. Ο καλύτερος και ο ταχύτερος κέρδισε!! Ο εορτασμός έληξε με τον εθνικό ύμνο.

Την γιορτή επιμελήθηκαν οι κυρίες Βαγιανού Ελισσάβετ ΠΕ02 και Καλαϊτζόγλου Νίκη ΠΕ80.

Δημοσιεύθηκε στην Γιορτές. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.