Διακρατική Διαδικτυακή Συνάντηση ERASMUS+

Την εβδομάδα από 24/5 έως 28/5, το Γυμνάσιο Σμίνθης, στο πλαίσιο του προγράμματος ERASMUS+ The Sun and the Blue, πήρε μέρος στη διαδικτυακή διακρατική συνάντηση που οργανώθηκε από το σχολείο Zemgales vidusskolas της Λετονίας. Σκοπός της συνάντησης ήταν η δημιουργία μιας ταινίας μικρού μήκους από καθεμία από τις τρεις ομάδες (video A, video B, video C) με θέμα τη φιλία και τις εμπειρίες που αποκόμισαν οι μαθητές από τις 5 χώρες του προγράμματος (Ιταλία, Ισπανία, Ελλάδα, Πολωνία, Λετονία). Οι μαθήτριες του Γυμνασίου Σμίνθης ανταποκρίθηκαν με ενθουσιασμό στις απαιτήσεις του προγράμματος, ταξίδεψαν διαδικτυακά στη Λετονία και συνεργάστηκαν με επιτυχία εξ αποστάσεως με τους μαθητές των άλλων χωρών.

Δημοσιεύθηκε στην Erasmus+ και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.